Janome Hakkında

janome-logoJANOME; ilk olarak 1921 yılında Pine Sewing Machine (Pine Dikiş Makineleri) adıyla kurulmuş ve 1936 yılında Japonya’da Koganei Fabrikası ile seri olarak dikiş makinesi üretimine başlamıştır. 1954 yılında firma adının JANOME olarak değiştirilmesi efsane markanın başlangıcı olmuştur. Uluslararası üretim ise 1969 yılında Janome Tayvan ve 1988 yılında Janome Tayland fabrikalarının kuruluşları ile başlamıştır.

1979 yılında dünyanın ilk bilgisayarlı makinesi olan “Memory 7 Model 5001” makinesini piyasaya sürerek bir ilke imza atan Janome; makinelerinin sessiz ve sorunsuz çalışması, kalitesi ve kaliteli dikişleri ile de Dünya’nın en büyük üretici markası haline gelmiştir.

Her yıl daha yeni teknolojilere sahip makineler üreten Janome; Üstün Japon Kalitesi’nden asla taviz vermeden üretim yapmaktadır. Ev tipi dikiş makineleri üretiminde dünyanın en büyük üreticisi olma özelliği ile 2002 yılında 40 milyon ve 2008 yılı sonunda toplam üretimini 50 milyon dikiş makinesine ulaştırmıştır. Firmanın yıllık üretim kapasitesi ise yaklaşık 1.800.000 adettir.

Janome; müşterilerinin farklı isteklerini karşılamak için, ürün yelpazesini sürekli olarak genişletmekte, makine kalitesini geliştirmekte ve en yeni teknolojilere sahip makineler üretmektedir.